Sypki pigment Satin Violet
Opis
Perłowy pigment kosmetyczny o fioletoworóżowym połysku. Mika Satin Violet jest przedstawicielem pigmentów interferencyjnych. Wszystkie miki z tej grupy występują jako białe substancje o unikalnym perłowym połysku (złotym, czerwonym, niebieskim, zielonym, fioletowym, miedzianym). Pigmenty interferencyjne szczególnie pięknie prezentują się w cieniach, szminkach i błyszczykach. Warto spróbować połączeń z innymi kolorami - efekty potrafią być zaskakujące. Prezentowana mika ma fioletoworóżowy połysk. Jest niemal całkowicie transparentna. Miki z grupy Satin są nieco mniej transparentne w porównaniu z pigmentami z grup Silk i Super. Doskonale prezentuje się na ciemnej bazie pod cienie.
Skład: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Tin Oxide (CI 77861)
- Pigment mineralny
- Surowiec kosmetyczny
- Dopuszczony do użytku w kosmetykach do: ust, oczu, twarzy i paznokci
- Zastosowanie w mydłach: stabilny
- Przechowywać w szczelnym opakowaniu, chronić przed wilgocią i światłem
- Jakość kosmetyczna
- Rozmiar cząstek: 8.0 - 60.0 mikrometrów
- Zastosowanie: wszelkiego rodzaju kosmetyki mineralne w tym podkłady mineralne, pudry mineralne, cienie mineralne, błyszczyki, pomadki
- PURE PIGMENT Satin Violet - czysty pigment kosmetyczny
Przykładowe receptury:
Nietrudny makijaż bazujący na prostym, czarnym smokey eyes, lekko następnie upgrade'owanym - rolę rozświetlacza pełni Satin Violet, który sprawił, że nudne smokey eyes nie jest już... nudne. Następnie pigmentu Satin Gold wymieszanego w proporcji 1:1 z Duraline użyto jako eyelinera malując kilka niedbałych kresek w zewnętrznych kącikach oczu. Nie ma więc teraz wykrętów, że "nie potrafię malować równych kresek! Buu!" - bo takie kreski może namalować sobie każdy. Trzeba tylko zadbać o to, aby wszystkie kreski razem tworzyły wdzięczny, wydłużony kształt. Zobacz więcej zdjęć na stronie Autorki Arsenic.pl.
Pigment Satin Violet został użyty jako rozświetlacz w wewnętrznym kąciku oka.
Coral Beige zmieszany z Duraline (w stosunku mniej-więcej 1:1)
wykorzystano jako eyeliner. Zobacz więcej zdjęć na stronie Autorki Arsenic.pl.
Na powiece cień wykonany z hydratyzowanej zieleni chromowej oraz Satin Violet (przepis na cień - przy pigmencie hydratyzowana zieleń chromowa), kreska wykonana czystą hydratyzowaną zielenią chromowa zmieszaną z Duraline (w stosunku mniej-więcej 1:1), całość zamknęłam w szaro-fioletowym dymie z pomocą pigmentu Patagonian Purple, Satin Green w roli rozświetlacza w kącikach oczu. Zobacz więcej zdjęć na stronie Autorki Arsenic.pl.