Czyste, sypkie, matowe pigmenty kosmetyczne, w tym tlenki żelaza oraz chromu, ultramaryny, oraz błękit pruski, to podstawowe składniki używane do produkcji kosmetyków mineralnych. Mieszane ze sobą w odpowiednich proporcjach pozwolą stworzyć niemal nieograniczoną gamę kolorów.
Podstawowymi i najpopularniejszymi tlenkami są czerń żelazowa, czerwień żelazowa oraz żółcień żelazowa pozwalające, po dodaniu odpowiedniej ilości dwutlenku tytanu, osiągnąć dowolny odcień cielisty.
W naszej ofercie dodatkowo znajduje się całą gama brązów oraz różów będąca gotowymi mieszankami podstawowych tlenków żelaza. Uzyskane barwy możesz rozjaśniać dwutlenkiem tytanu, ochładzać zieleniami chromowymi i ultramarynami.
Tlenki możesz wykorzystywać również do modyfikacji barwy sypkich kosmetyków gotowych. W gamie pigmentów matowych znalazł się również tlenochlorek bizmutu, który w zależności od rozdrobnienia może być matowy lub mieć połysk.
Pigmenty mogą być wykorzystywane do tworzenia dowolnych matowych kosmetyków mineralnych: pudrów, cieni, różów, pomadek...
Rzeczywiste kolory pigmentów mogą się różnić od barwy na zdjęciu. Wynika to z ustawień aparatu fotograficznego oraz ustawień monitora. Ponadto każda barwa inaczej prezentuje się oświetlona światłem sztucznym, a inaczej w świetle dziennym.
Wszystkie miki oraz pigmenty były fotografowane w tych samych warunkach oświetleniowych, tak aby uwydatnić różnice pomiędzy poszczególnymi barwami.
Pigment ten (tlenek żelaza żółty) jest podstawą wszelkiego typu receptur. Najczęściej wykorzystywany do nadawania barwy podkładom i pudrom mineralnym.
Skład: Iron Oxide
Naturalny odcień brązu nadający się do wszystkiego rodzaju kosmetyków. Niezwykle ciepły, silnie przesunięty w kierunku barwy żółtej. Matowy.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, matowy o neutralnym odcieniu. Mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, matowy o delikatnym ciepłym odcieniu i barwie przygaszonej nieco w stosunku do morelowego.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, matowy o delikatnym ciepłym odcieniu i barwie przygaszonej nieco w stosunku do morelowego.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, matowy o ciepłym odcieniu. Mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego. Barwa w stosunku do tlenku pastelowego przesunięta nieco w kierunku czerwieni. Nie jest jednak tak ciepła jak w przypadku tlenków morelowego czy brzoskwiniowego.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, matowy o ciepłym odcieniu. W stosunku do tlenku pastelowego ma barwę przysuniętą nieco w stronę ciepłych żółci i czerwieni. Mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, matowy o ciepłym odcieniu. Mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego. Barwa w tonacji podobnej do tlenku morelowego, lecz nieco intensywniejsza i bardziej przesunięta w kierunku czerwieni.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, matowy o odcieniu przesuniętym w kierunku czerwieni i żółci. Ciepły i wyrazisty. Mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, niezbyt ciemny o ciepłym brązowym tonie, matowy. Jest to mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego.
Skład: Iron Oxide
Pigment brązowy, niezbyt ciemny o neutralnym brązowym tonie, matowy. Jest to mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego.
Skład: Iron Oxide
Pigment matowy, ciemny, o ciepłym i głębokim odcieniu czekoladowym. Idealny do eyelinerów, cieni i ciemnych baz kolorystycznych. Jest to mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego.
Skład: Iron Oxide
Pigment matowy, ciemny, o ciepłym i głębokim brązowym tonie. Idealny do eyelinerów, cieni i ciemnych baz kolorystycznych. Jest to mieszanka tlenków czarnego, czerwonego i żółtego.
Skład: Iron Oxide
Tlenek o ceglasto czerwony zabarwieniu. Nieco jaśniejszy i przesunięty w stronę barw żółtych w porównaniu z czerwienią żelazową, matowy.
Skład: Iron Oxide
Czerwony pigment mineralny (tlenek żelaza czerwony) jest podstawową barwą wśród tlenków o czerwonym zabarwieniu. Matowy, intensywny.
Skład: Iron Oxide
Jeden z matowych czerwonych tlenków o odcieniu nieznacznie przesuniętym w kierunku niebieskiego w porównaniu z czerwienią żelazową, choć mniej niż w przypadku sieny angielskiej, co czyni go nieco od niej cieplejszym.
Skład: Iron Oxide
Jeden ze standardowych czerwonych tlenków o odcieniu lekko przesuniętym w kierunku niebieskiego w porównaniu z czerwienią żelazową. Barwa intensywna i głęboka, nieco podobna do bordo. Matowy.
Skład: Iron Oxide
Sztucznie otrzymywany błękit pruski (żelazocyjanek żelaza) jest używany zwykle w cieniach. Ma intensywnie niebieski kolor, znacznie silniejszy niż np. błękit ultramarynowy. Barwnik nie jest stabilny w środowisku zasadowym.
Skład: Ferric Ferrocyanide
Jest klasycznym niebieskim pigmentem podstawowym. Najczęściej wykorzystuje się go w podkładach i cieniach.
Skład: Ultramarine
Pigment ultramarynowy o czystym błękitno-fioletowym odcieniu. Stosowany w kosmetyce fiolet ultramarynowy jest otrzymywany sztucznie. Pigment matowy. Barwnik nie jest stabilny w środowisku kwaśnym.
Skład: Ultramarine
Odmiana fioletu ultramarynowego o lawendowo-fioletowym odcień. Pigment mineralny matowy. Barwnik nie jest stabilny w środowisku kwaśnym.
Skład: Ultramarine
Pigment matowy z grupy ultramaryn o ciepłej barwie różowo-fioletowej. Barwnik Cotton Pink nie jest stabilny w środowisku kwaśnym. Kosmetyki mineralne, w których można zastosować pigment Cotton Pink to głównie róże i cienie ale również podkłady, pudry itp.
Skład: Ultramarine
Pigment ultramarynowy o nieco chłodnej różowo-fioletowej barwie. Matowy. Stosowany w kosmetyce róż ultramarynowy jest otrzymywany sztucznie. Barwnik nie jest stabilny w środowisku kwaśnym.
Skład: Ultramarine
Fiolet manganowy to silny, sztucznie otrzymywany pigment. Ma czysty, czerwono-fioletowy odcień. W zależności od użytego procesu otrzymywania barwa może nieznacznie się różnić. Jest nietoksyczny. W kosmetykach jest popularnie stosowany do cieni, tuszy do rzęs, podkładów i pudrów pomadek oraz lakierów do paznokci. Nie jest stabilny w środowisku zasadowym.
Skład: Manganese Violet
Odmiana fioletu manganowego. Intensywny czerwono-fioletowy odcień przesunięty lekko w kierunku żółci. Nieco cieplejszy niż fiolet manganowy. Nietoksyczny. W kosmetykach jest popularnie stosowany do cieni, tuszy do rzęs, podkładów i pudrów, pomadek oraz lakierów do paznokci. Nie jest stabilny w środowisku zasadowym.
Skład: Manganese Violet
Hydratyzowany tlenek chromu jest matowym pigmentem zielonym o chłodnym odcieniu. Jest stosowany w niewielkich ilościach do regulacji barwy w podkładach, pudrach, brązerach, różach oraz cieniach.
Skład: Hydrated Chromium Green Oxide
Zieleń chromowa (tlenek chromu) jest pigmentem matowym, o intensywnym kolorze zielonym. Jest stosowany w niewielkich ilościach do regulacji barwy w podkładach, pudrach, brązerach, różach oraz cieniach.
Skład: Chromium Oxide Green
Czerń żelazowa (czarny tlenek żelaza) jest mineralnym tlenkiem o matowym, czystym czarnym odcieniu. Dodany do bazy kolorystycznej przyciemnia ją i pogłębia odcień innych barwników. Może być wykorzystywany w podkładach, pudrach, cieniach, maskarach.
Sklad: Iron Oxide
Jest używany przede wszystkim jako pigment, ma silny efekt wybielający, rozjaśnia inne pigmenty. Silnie kryjący. W wersji mikronizowanej chroni przed promieniowaniem UV. Polepsza przyczepność.
Skład: Titanium Dioxide
Odmiana dwutlenku tytanu o powierzchni pokrytej miką, krzemionką oraz korundem (tlenek glinu; szafir). Lekko kryjąca, o niskim połsyku, silnie rozprasza światło (efekt „soft focus”). Rozjaśnia, skutecznie matuje skórę, silnie adsorbuje sebum i wilgoć. Pozostawia skórę jedwabistą i miękką w dotyku.
Produkt posiada certyfikat ECOCERT.
Skład: Titanium Dioxide, Mica, Silica, Alumina
Klasyczny biały, pigment mineralny. W podkładach, pudrach czy innych kosmetykach mineralnych tlenek cynku odpowiada za krycie. Dodatkowo pełni funkcję antybakteryjną, a w wersji mikronizowanej chroni przed promieniowaniem UV.
Skład: Zinc Oxide
Tlenek cynku w wersji mikronizowanej jest typowym filtrem UV. Zadbaliśmy, by nie była to forma nanocząsteczkowy - cząstki tlenku cynku są większe niż 100 nm. Nie mogą wnikać do głębszych warstw skóry, mózgu czy innych narządów wewnętrznych, w których mogłyby uszkodzić komórki. Stosowanie tego rodzaju tlenku cynku mikronizowanego jest więc całkowicie bezpieczne oraz zgodne z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi kosmetyków.
Tlenek cynku mikronizowany ma niewielkie krycie, nie nadaje się więc do przygotowania kosmetyków typu podkład czy puder, jeśli zależy nam by były to kosmetyki kryjące. Doskonale natomiast nadaje się do rozjaśniania zbyt ciemnych kosmetyków lub przygotowania ich wersji o mniejszym kryciu. Typowym białym pigmentem kryjącym jest jego niemikronizowana wersja. W kosmetykach spełnia również funkcję antybakteryjną.
Skład: Zinc Oxide