Eyeshadow Base Mix
Opis
Skład:
- Mica - Magnesium Myristate
- Titanium Dioxide Oil,
- Silk Powder,
- Magnesium Stearate,
- Allantoin
Luksusowa baza do cieni – wystarczy dodać pigmenty i otrzymujemy gotowy cień.
Baza jest średniokryjąca, satynowa, dobrze rozprowadza się na skórze.
Baza powoduje lekkie rozjaśnienie barwy wybranych mik lub pigmentów. Jest doskonała do uzyskiwania cieni z jasnych mik, z pigmentów matowych oraz cieni o wygaszonych kolorach. Może się nie sprawdzać w przypadku bardzo ciemnych mik, jeśli chcemy zachować nasycenie i głębię barwy. W takich przypadkach polecamy wypróbowanie połączenia pigmentu z Sericite Mica & Methicone. Baza dodana w nadmiarze doskonale nadaje się do przygaszenia barw, które podobają się nam, ale wydają się być zbyt krzykliwe.
Aby uzyskać cień wystarczy jedynie wymieszać dokładnie np. w woreczku strunowym bazę z wybraną miką kolorową lub uzyskaną mieszanką mik (aby uzyskać pożądany odcień można łączyć miki o różnych barwach). Maksymalna zawartość bazy to 50%. Można stosować ją również w mniejszych ilościach - zleży to od efektu jaki chcemy uzyskać oraz od przyczepności danej mieszanki pigmentów.
W przypadku wybrania pigmentów matowych, które mają tendencję do zbrylania się, należy utrzeć odmierzoną ilość bazy z wybranymi pigmentami. Tlenki należy dodawać w niewielkiej ilości gdyż, pomimo że nie zmieniają bardzo barwy bazy, ich obecność silnie ujawnia się na skórze.
Matowe cienie uzyskane z połączenia tlenków matowych i bazy doskonale utrzymują sie na powiece nawet jeśli nie została użyta glicerynowa baza pod cienie. Szczególnie ciekawie prezentują się cienie wykonane z fioletu manganowego, Murasaki Violet, fioletu ultramarynowego, różu ultramarynowego oraz Paris Pink a także z brązowych tlenków żelazowych.
Podany stosunek jest jedynie propozycją. W zależności od potrzeby stosunek bazy do pigmentów może się zmieniać. Jeśli zmniejszymy ilość bazy, możemy dla poprawienia przyczepności dodać stearynianu magnezu lub jednego z półproduktów o podobnych właściwościach (stearynianu cynku, mirystynianu magnezu lub azotku boru).
Przykładowe receptury: